Dzwonki, gongi, sygnaturki

Dzwonki mszalne

Dzwonki mszalne - idiofon składający się z czterech różnej wielkości dzwoneczków, zamocowanych na krzyżowym zawieszeniu. Jest wykorzystywany w trakcie mszy przez służbę liturgiczną, dając wiernym znak, aby klęknąć lub powstać.. Często są wykonywane z metalu, jednym z powszechnie spotykanych i sprawdzonych rozwiązań są dzwonki mosiężne. Bywają bogato zdobione, a ich wielkość i rodzaj są też uzależnione od świątyni, w której mają być używane

Zobacz

Gongi

Gongi towarzyszą nam tysiące lat a ich dźwięk ma na celu skupić uwagę i dostroić uczucia podczas uroczystości. Poprzez dźwięk zapamiętujemy mocniej i trwalej przeżyte chwile co pomaga trwać w wierze.

Gong jest instrumentem muzycznym używanym w Kościele katolickim podczas mszy. Proponowany przez nas produkt  wykonany z mosiądzu, odlany, ręcznie polerowany i skręcany jest strojony by wydobyć najładniejszy dźwięk. Solidne i tradycyjne wykonanie zapewnia doskonałą jakość i trwałość.
Mamy do wyboru kilka rodzajów gongów : 1-tonowe , 2- tonowe , 3-tonowe. Czasza gongu jest osadzona na ozdobnej odlewanej podstawie .
Podstawy te posiadamy w różnych stylach dzięki czemu można dopasować go do stylu wnętrza kościoła. Można również dobrać uchwyt do gongu ułatwiający jego przenoszenie. 

Do gongu dołączony jest specjalny drewniany młotek.

Zobacz

Sygnaturki

Sygnaturka są to kilkutonowe dzwonki zawieszone na ścianie przy wejściu do prezbiterium . Używana jest na rozpoczęcie mszy św. podczas wchodzenia kapłana i służby liturgicznej dając wiernym znak, o rozpoczęciu się mszy św.
Sygnaturki  wykonywane są z mosiądzu, bywają bogato zdobione, zawieszone są na ozdobnym wysięgniku dopasowanym do stylu wnętrza.
Do sygnaturki zamocowana jest haftowana  szarfa z rękojeścią do pociągania.

Zobacz

Dźwięk jest wszechobecny w naszym życiu i wpływa na nasze odczucia i emocje. Wysokie tony stawiają nas na baczność a niższe wprowadzają w stan kontemplacji. Dzwonki i gongi wzbogacają ceremonię wnosząc harmonię, ład i spokój oraz pomagają nam wieść życie nieegoistyczne i otwarte poprzez wymianę bogatsze i bliższe bożym nakazom.